Michał Wąsiel, uczeń THM, zwycięzcą XI Logistycznego Konkursu Wiedzy WSAiB w Gdyni

Uczeń czwartej klasy Technikum nr  3 im. Hutników Ostrowieckich w Ostrowcu Św. Michał Wąsiel, kształcący się w zawodzie technik logistyk, został  zwycięzcą XI edycji Logistycznego Konkursu Wiedzy organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni. Jego kolega z klasy, Jakub Drzazga, otrzymał wyróżnienie.

Na zdjęciu od prawej: Michał Wąsiel, dyrektor THM Tomasz Łodej i Jakub Drzazga

W konkursie z Gdyni wzięło udział kilka tysięcy uczniów z całej Polski, do zawodów finałowych zakwalifikowało się około 400 osób, w tym 10. uczniów z ostrowieckiego  THM-u.

Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu gospodarki magazynowej, transportu, spedycji, organizowania i monitorowania procesów magazynowania, produkcji i dystrybucji, technologii transportowej, systemów automatycznej identyfikacji towarów, standardów GS1, dokumentacji transportowej, spedycyjnej i magazynowej, szeroko rozumianego prawa transportowego a także terminologii fachowej w j. polskim i angielskim odpowiadającej w/w blokom programowym. 

Podczas konkursu młodzież miała okazję wziąć udział w wykładzie  mgr Dariusza Mierkiewicza pt. „Pełna szafa Pana Just In – Case’a” .

Należy dodać, iż Michał Wąsiel to tegoroczny finalista dwóch olimpiad, a mianowicie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej Wyższej Szkoły Logistyki z Poznania oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. W tej ostatniej 14 kwietnia w Sopocie Michał wraz z innymi uczniami szkoły będzie walczył o tytuł laureata.

Zarówno Michał,  jak i Jakub oraz pozostali tegoroczni laureaci i finaliści olimpiad logistycznych – Oliwia Makuch, Zuzanna Starzyk i Mateusz Wójcik potwierdzają, iż zdobyta przez nich wiedza w ostrowieckim technikum jest na najwyższym poziomie.  

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *