W wypadku w Starej Słupi zginęli mieszkańcy powiatu ostrowieckiego

W dniu 17 kwietnia 2023 r., po godz. 19, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku w Starej Słupi. Zderzyły się tam samochód ciężarowy oraz osobowe auto marki BMW. Wypadek ten okazał się tragiczny w skutkach.

-Kierowca ciężarówki nie doznał obrażeń, natomiast osoby podróżujące autem osobowym poniosły śmierć na miejscu –poinformowała Małgorzata Perkowska -Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Ofiary to: trzej mężczyźni – jeden w wieku 27, dwóch w wieku 19 lat i 15-letnia dziewczyna. Wszyscy byli mieszkańcami powiatu ostrowieckiego.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dwie osoby to mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, a dwie to mieszkańcy powiatu ostrowieckiego.

Drugi uczestnik wypadku, 52-letni kierujący pojazdem ciężarowym marki MAN z ładunkiem 17 ton kruszywa, mieszkaniec powiatu starachowickiego, znajdował się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego, a po przebadaniu został zabrany do szpitala nie odniósł poważnych obrażeń. Kierowca MAN-a był trzeźwy.

W akcji ratunkowej brali udział także strażacy.

-Strażacy zabezpieczyli i oznakowali teren działań taśmą ostrzegawczą uniemożliwiając wejście osobom postronnym –podała starszy ogniomistrz Beata Gizowska. Zauważyli niewielkie zadymienie z uszkodzonych aut i podali strumień piany ciężkiej na zniszczone pojazdy. Odłączyli także zasilanie z akumulatora w samochodzie ciężarowym. Dodatkowo rozstawili parawany osłaniające i przeszukali najbliższe otoczenie w celu wykluczenia innych poszkodowanych. W czasie trwania czynności wyjaśniających i oględzin miejsca zdarzenia strażacy oświetlali teren działań. W tym czasie droga była całkowicie zamknięta.

Na zakończenie samochód ciężarowy został odholowany w bezpieczne miejsce, a strażacy uprzątnęli jezdnię przywracając ruch na drodze wojewódzkiej nr 751. Ostatni zastęp powrócił do jednostki około 6:00 po prawie 11 godzinach działań.

Jak poinformował Prokurator Rejonowy Cezary Skalmierski, przyczyny tego wypadku bada Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim. Stara Słupia, jak i cała gmina Nowa Słupi oraz gmina Łagów, to właściwość miejscowa prokuratury ostrowieckiej. Zarządzona została sekcja zwłok ofiar, wszczęto śledztwo.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *