Rusza XI MosirGutwinRun 2023! Prezentujemy trasy i zapraszamy do zgłoszeń

Już 14 maja w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin wystartuje jedenasta edycja cyklu biegów i marszów MosirGutwinRun – Maraton i Półmaraton na raty. Do wyboru będą tradycyjnie biegi na dystansach ok. 10km i 5km oraz marsz nordic walking na 5-kilometrowej pętli. Podczas każdej z sześciu rund odbędą się też biegi dla dzieci na dystansach od 100 do 1000 metrów. Dziś prezentujemy trasy oraz namawiamy do zapisów, które już się rozpoczęły.

Na stronie www.ostrowiecbiega.pl rozpoczęły się zapisy do 1. rundy „XI MosirGutwinRun 2023 – Maraton i Półmaraton na raty”. W ramach imprezy, która zaplanowana została na 14 maja, odbędą się biegi na dystansach ok. 10 i 5km oraz 5-kilometrowy marsz Nordic Walking. Jak co roku, co najmniej czterokrotne zaliczenie jednej z tych konkurencji w trakcie sześciu tegorocznych rund pozwoli na skompletowanie „na raty” jednego z dwóch popularnych długodystansowych biegów – maratonu (4 x 10.548m) lub półmaratonu (4 x 5274m).

Pierwsza klasyfikacja cyklu w maratonie i półmaratonie na raty ogłoszona zostanie po czwartej rundzie (27 sierpnia) na podstawie sumy osiągniętych podczas czterech rund czasów. Ci, którzy zdecydują się na rywalizację na obu dystansach, wezmą udział w walce o prestiżowy tytuł Super GutWinnera 2023, którymi nagrodzeni zostaną najlepszy mężczyzna i najlepsza kobieta za sumę czasów osiągniętych w maratonie i półmaratonie na raty.

Wzorem ubiegłych lat w ramach XI MosirGutwinRun 2023 prowadzona będzie Klasyfikacja Rodzinna. Celem tejże klasyfikacji jest promocja biegania całymi rodzinami. Drużyna rodzinna musi składać się z co najmniej dwóch osób spokrewnionych ze sobą w linii prostej (np. dziecko + rodzic(e) + dziadek, dzieci + rodzic(e) + babcia, wnuczek + dziadek, wnuczek + babcia, rodzeństwo, małżeństwo).

Warunkiem koniecznym do sklasyfikowania teamu w danej rundzie cyklu jest zaliczenie biegu na dystansie 10km oraz biegu lub marszu na dystansie 5km przez dwie różne osoby. Udział w zabawie więcej niż dwóch osób pozwala na gromadzenie punktów bonusowych.

O ostatecznej lokacie w klasyfikacji rodzinnej cyklu zdecyduje największa suma punktów zdobytych podczas czterech z sześciu rund (w przypadku zaliczenia więcej niż czterech rund brane będą pod uwagę tylko cztery najlepsze wyniki punktowe).

Prawo startu w biegu na 5 km mają osoby, które w 2023 roku ukończą 13 lat (rocznik 2010 i starsi), a w biegu na dystansie 10 km – 16 lat (rocznik 2007 i starsi). Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w imprezie za zgodą rodziców bądź prawnych opiekunów.

Podczas każdej z rund zorganizowane zostaną również biegi dla dzieci na dystansach od 100 do 1000 metrów. Tu zapisy prowadzone będą prowadzone każdorazowo przed biegiem, w biurze zawodów (brak zapisów internetowych).

Udział w imprezie jest bezpłatny, ale pobierana jest opłata za numer startowy z chipem do automatycznego pomiaru czasu w kwocie 10 zł brutto (nie dotyczy biegów dzieci). Numer startowy obowiązuje we wszystkich konkurencjach objętych pomiarem czasu (biegi na 5 km i 10km, marsz Nordic Walking). We wszystkich rundach w całym cyklu imprezy obowiązuje ten sam (jeden) numer, dlatego należy go zachować w dobrym stanie technicznym i zabierać na kolejne rundy imprezy. Odtworzenie zgubionego lub zniszczonego numeru startowego wiąże się z koniecznością wykupienia nowego (analogicznie w przypadku nie zabrania go ze sobą na kolejną rundę – zapomnienia).

Rywalizacja odbywać się będzie na trasach wytyczonych wokół okalającej stawy na Gutwinie alejce oraz po ścieżkach w pobliskim lesie.

Program każdej rundy:

8.30 – 9.45: potwierdzenie udziału w biegu na 10 km i odbiór numerów startowych,

10.00 – 11.30: bieg na dystansie ok. 10 km,

10.00 – 11.30: potwierdzenie udziału w biegu na 5 km i w biegach dla dzieci oraz odbiór numerów startowych,

11.30 – 11.55: biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 m.

12.00 – 13.00: bieg i marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km.

Terminarz XI MosirGutwinRun 2023:

  1. runda – 14 maja,
  2. runda – 11 czerwca,
  3. runda – 2 lipca,
  4. runda – 27 sierpnia,
  5. runda – 17 września,
  6. runda – 8 października.

Patronat nad imprezą sprawują Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Partnerami XI MosirGutwinRun 2023 są Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Depil Concept, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, IronPro, Agencja Reklamowa K1 Studio, Restauracja Primo, Konrad Słowik – Osteopatia i Fizjoterapia, Centrum Rehabilitacji Markmed, Sport Medical – Tlenoterapia Hiperbaryczna, Agencja Reklamowa KreoGraf, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Szwajcaria Bałtowska, Browar Bałtów, Biuro Ochrony Osób i Mienia Scorpion, Galeria Mebli Arkadia, MimiTorek, Salon Komputerowy Render 2000, Centrum Sport, Finow Polska, Pizzeria DaGrasso oraz Fundacja Bo w Nas jest Moc.

Patron medialny: Gazeta Ostrowiecka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *