Prokurator postawił zarzuty 22-latkowi podejrzanemu o spowodowanie wypadku w Gromadzicach

W nocy z 22 na 23 lipca 2023 r., po godz. 1, w Gromadzicach na drodze gminnej, znaleziono ciało mężczyzny. Jak się okazało, 38-latek został śmiertelnie potrącony przez renaulta prowadzonego przez 22-latka.

-Lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny –mówi Rafał Dobrowolski z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. -Wiemy, że to 38-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Wstępnie oględziny wykazały, że mężczyzna prawdopodobnie był ofiarą wypadku komunikacyjnego. Na miejscu znaleźliśmy drobne odpryski lakieru zderzaka. Należały do samochodu marki Renault, którym tej nocy jechał mieszkający w pobliżu 22-latek. Mężczyzna przyznał, że gdy zobaczył człowieka leżącego na drodze starał się go ominąć, ale nie zdążył. Wystraszył się i odjechał.

Prokurator Rejonowy Cezary Skalmierski powiedział, że zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym oraz jako ucieczka kierowcy z miejsca zdarzenia. Prokurator postawił 22-latkowi zarzut nieudzielenia pomocy osobie poszkodowanej w wypadku. Zastosował wobec niego poręczenie majątkowe oraz dozór policyjny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *