Ostrowczanka Wiktoria Pietrzak w czołówce golfowego Pucharu Polski

W Postołowo Golf Club zakończyła się pierwsza edycja Pucharu Polski HCP, wcześniej znanego jako Handicapowe Mistrzostwa Polski. Ostrowczanka Wiktoria Pietrzak w klasyfikacji od 23,1 do 32,0 HCP (Stableford Netto) zajęła wysokie, 6 miejsce.

Golfiści rywalizowali w siedmiu kategoriach. Pierwsza runda odbyła się w Tokary GC, a kolejne dwie w Postołowo GC.

W kategorii hcp od 23,1 do 32 najwięcej punktów stableford, bo aż 136, uzyskał Adam Zdrodowski (Augustowski KG), na drugim miejscu z wynikiem 120 uplasował się jego syn Antoni Zdrodowski również Augustowski Klub Golfa. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Marek Pakulski (Warszawskie Towarzystwo Golfowe), który uzyskał 112 punktów.

Wiktoria Pietrzak jest absolwentką LO Nr II im. Joachima Chreptowicza. Regularnie bierze udział w wielu zawodach z zawodnikami z całego świata. Na co dzień trenuje w Warszawie, gdzie mieszka po ukończeniu studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej.

Wiktoria  zaczęła swoja przygodę z golfem, jako studentka. Wiele szkół wyższych nawiązało współpracę z Klubem Golfowym WaWa Golf Club, który stworzył reprezentacje uczelniane na szkołach wyższych w Warszawie takich jak Politechnika Warszawska, Uczelnia Łazarskiego czy SGH. Od tego momentu wszystko się zaczęło i można rzec, że golf ją wprost zauroczył. Zmusza do aktywności, myślenia, planowania, koncentracji i precyzji, która łączy się z odpowiednio wytrenowaną techniką. Na dodatek uprawiany jest na świeżym powietrzu, w osobliwych, parkowych warunkach, połączonych z usytuowanymi nieopodal większymi bądź mniejszymi jeziorkami lub oczkami wodnymi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *