Złoty, srebrny i brązowy medal mistrzostw Europy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Impuls podbił Europę

Wiktoria Bochniak została złota medalistką w kategorii do 84 kg, Dawid Zybura wywalczył tytuł wicemistrza Europy w kategorii wagowej do 120 kg, a Wiktor Wołoszyn w wadze do 59 kg sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbywały się francuskim mieście Merignac.

Wiktoria Bochniak

-W zawodach startowało 740 zawodników z całej Europy. Nasi zawodnicy wraz z pozostałymi reprezentantami kraju wywalczyli drugie miejsca w klasyfikacji drużynowej. Pokusili się także na tych ważnych zawodach o pobicie swoich rekordów życiowych, co pokazuje że dali z siebie wszystko i zasłużyli na tytuły i medale – poinformowali nas trener Mateusz Czyżewski oraz dietetyk klubu Anna Gortad Czyżewska.

Przypomnijmy, że wyjazd naszej trójki zawodników do Francji był możliwy dzięki zorganizowanej zbiórce, w której ostrowczanie postanowili wesprzeć starania sportowców. Ci odpłacili się wielkim sukcesem.

Dawid Zybura

Impuls jest najmłodszym klubem w Ostrowcu. Klub Sportowy IMPULS Ostrowiec Świętokrzyski powstał w 2022. Głównym celem klubu jest propagowanie sportu i aktywności fizycznej na terenie miasta i gminy Ostrowiec Św., w szczególności dyscypliny zwanej trójbojem siłowym. Obecnie klub prowadzi treningi w siłowni IMPULS Czyżewscy mieszczącej się na osiedlu Stawki 33 w Ostrowcu Św. pod okiem trenera Mateusza Czyżewskiego oraz dietetyczki Anny Gortad-Czyżewskiej.  Członkami klubu jest młodzież z Ostrowca Św., która chce spróbować swoich sił w tej dyscyplinie oraz zweryfikować swoje wyniki na zawodach rangi ogólnokrajowej. 25 lutego kadra rywalizowała na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w Jasieńcu. Były to zawody pod auspicjami Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Wiktor Wołoszyn

Początki trójboju siłowego sięgają końca lat 50., kiedy to rozegrano I Mistrzostwa Wielkiej Brytanii. W obecnym kształcie trójbój ukształtował się pod koniec lat. W 1972 roku powstała Międzynarodowa Federacja Trójboju Siłowego (IPF). W Polsce trójbój reprezentuje Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego (PZKFiTS), zrzeszony w IPF – International Powerlifting Federation (Międzynarodowa Federacja Trójboju Siłowego) i EPF – European Powerlifting Federation (Europejska Federacja Trójboju Siłowego), którego członkiem od lutego 2023 jest także ostrowiecki Impuls.

Trójbój siłowy to dyscyplina która tak naprawdę składa się z trzech konkurencji tj. wyciskania sztangi leżąc, przysiadu ze sztangą oraz tzw. „martwego ciągu”. Członkowie klubu sportowego IMPULS biorą udział w zawodach w szczególnej kategorii trójboju siłowego tj. kategoria RAW – zawodnicy nie mogą używać specjalistycznego sprzętu wspomagającego daną konkurencję. Liczy się tylko siła wypracowana na treningach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *