Zwycięstwo i awans w tabeli piłkarzy KSZO 1929

III liga piłkarska. Grupa IV. *Orlęta Radzyń Podlaski – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:2 (0:1).

0:1 – Łukasz Mazurek II, 33 min.

0:2 -Paweł Zdyb, 52 min.

Orlęta: Belka – Szymala, Duchnowski, Cassio, Krashnevskyi, Szczypek (70.Piotrowski), Koszel, Szczygieł (64.Wrona), Ostrovskyi, Rycaj, Balicki (46.Yanchuk).. Trener: Marcin Popławski.

KSZO 1929: Kot – Domagała (81.Mazurek I), Mężyk, Jarzynka, Brągiel (58.Lis) – Kołoczek, Nawrot, Zimnicki (46.Zdyb) – Lipka, Szynka (58.Orlik), Mazurek II (70.Pisarek). Trener: Rafał Wójcik.

Żółte kartki: Szymala, Krashnevskyi, Yanchuk, Ostrowskiy – Brągiel, Szynka.

Czerwone kartki: Szymala (30.druga żółta), Yanchuk (87.druga zółta).

Sędziował: Rafał Szydełko (Rzeszów).

Mecz w Radzyniu Podlaskim rozpoczął się od dwóch, niecelnych strzałów Adriana Szynki, ale wydawało się, że to gospodarze kontrolują grę. Dogodne sytuacje miał Balicki, a w 15 min. Rycajtrafił do siatki naszej ramki. Na szczęście sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej i nadal był rezultat bezbramkowy.

W 30 min. na boisku zrobiło się niezwykle nerwowo. Za drugą zółtą kartkę murawę musiał opuścić Szymala. Obóz gospodarzy nie mógł się z tym pogodzić. Sędzia nie pobłażał reakcjom z ławki rezerwowych. „Czerwień ujrzał więc asystent trenera. Tymczasem trzy minuty później, po wrzutce z rzutu wolnego, do siatki trafił Łukasz Mazurek II i KSZO objął prowadzenie. I znów mieliśmy protesty gospodarzy, którzy sygnalizowali, że piłka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. W przerwie dyskutujący z sędzią trener Orląt także ujrzał czerwony kartonik. Po przerwie drużynę Orląt z ławki prowadził… kierownik drużyny.

Siedem minut po zmianie stron, rezultat na 0:2 podwyższył wprowadzony do gry Paweł Zdyb. KSZO przeważał. Na bramkę zespołu z Radzynia Podlaskiego strzelali Michał Nawrot i  Franciszek Lipka, ale golkiper Orląt udanie interweniował. Emocji nie brakowało do ostatniego gwizdka, bo za drugą żółtą kartkę boisko musiał również opuścić Yanchuk i Orlęta kończyły spotkanie w podwójnym osłabieniu.

Wygrana w Radzyniu Podlaskim bardzo nas cieszy. Już w środę, po wygranej z Podlasie Biała Podlaska, pisaliśmy że to zwycięstwo niesie ze sobą nadzieję i na lepszą grę i na awans w tabeli. W następnej kolejce nasza drużyna znów rozegra wyjazdowe spotkanie, tym razem z Sokołem w Sieniawie.

5 kolejka (26-27 sierpnia): *Star Starachowice – Sokół Sieniawa 6:0 (1:0) *Karpaty Krosno – Czarni Połaniec 0:1 (0:1) *Wiślanie Jaśkowice – Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0) *KS Wiązownica – Wisłoka Dębica 4:2 (2:1) *Podlasie Biała Podlaska – Unia Tarnów 1:1 (1:0) *Garbarnia Kraków – Świdniczanka Świdnik 2:1 (1:1) *Chełmianka Chełm – Podhale Nowy Targ 2:0 (1:0) *Avia Świdnik – Wieczysta Kraków 3:1 (2:1)

Przed nami

6 kolejka (2-3 września): *Sokół Sieniawa – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (2 września, 17:00) *Unia Tarnów – Orlęta Radzyń Podlaski *Wisłoka Dębica – Podlasie Biała Podlaska *Wieczysta Kraków – KS Wiązownica *Podhale Nowy Targ – Avia Świdnik *Świdniczanka Świdnik – Chełmianka Chełm *Siarka Tarnobrzeg – Garbarnia Kraków *Czarni Połaniec – Wiślanie Jaśkowice *Star Starachowice – Karpaty Krosno