„Po Pierwsze Rodzina. Razem Najlepiej” Fundacji Aktywnych Mam

Fundacja Aktywnych Mam uroczyście podsumowała projekt „Po Pierwsze Rodzina. Razem Najlepiej”. Podczas specjalnie przygotowanej konferencji zostały przedstawione bohaterki kampanii i ambasadorki projektu: Klaudia Wnuk -Adamczyk, Dorota Rogozińska, Róża Zięba, Małgorzata Kosno, Marta Mucha oraz Iwona Strzałkowska –Nowak oraz zaproszeni mieszkańcy do dyskusji o roli mamy i rodziny we współczesnym świecie. Prowadzącą konferencje była Paulina Kopeć.

Koordynatorem projektu jest Agnieszka Zięba -Stępień, która podczas konferencji przybliżyła realizację projektu i działania, które Fundacja Aktywnych Mam w jego ramach podejmowała.

Projekt adresowany był przede wszystkim do małżeństw, par, mam i przyszłych mam, a także młodzieży i całych rodzin, a działania podzielone były stosownie do grupy odbiorców. W ramach ,,Przystanku Rodzina” całe rodziny mogły skorzystać z propozycji zajęć pod hasłem ,,Czas razem” (rękodzieło, karaoke, itp.) Odbyły się również zajęcia gimnastyczne i o tematyce zdrowego żywienia oraz dwudniowe wycieczki integracyjne dla całych rodzin, a także rodzinny festyn pod hasłem ,,Rodzinne retro lato razem”. W ramach ,,Klubu Męża i Żony” prowadzone były pogadanki i warsztaty. Dodatkowo były otwarte, regularne konsultacje z obszaru budowania i pielęgnowania relacji oraz poradnictwo seksuologiczne. Prowadzone były ponadto zajęcia tańca towarzyskiego.

Dla kobiet, które już są mamami, będą w przyszłości lub mają problem z podjęciem decyzji o macierzyństwie, przygotowane zostały konsultacje i warsztaty wspierające, a także zajęcia autoprezentacji. Kobiety mogły skorzystać z porad uroginekologicznych, a także wziąć udział w zajęciach gimnastycznych i fitness. Z kolei młodzież została zaproszona do dyskusji na temat rodziny i kariery, ich planów na przyszłość, aby bliżej poznać potrzeby młodego pokolenia.

-Realizacja takiego projektu chyba od zawsze była na liście marzeń Fundacji Aktywnych Mam – mówi prezes Fundacji Aktywnych Mam, Anna Frejlich. Cały czas staramy się o środki, aby móc prowadzić aktywności dla poszczególnych grup, ale wsparcie dedykowane całym rodzinom i to w takim wymiarze, cały czas były priorytetem naszej organizacji. Staramy się jako Fundacja uczestniczyć we wszystkich działaniach jakie organizowane są w przestrzeni miasta dla dzieci i rodzin, a teraz mamy możliwość, okazję i środki, aby wszystkich zaprosić do siebie i to nas ogromnie cieszy.

W konferencji udział wzięli poseł Andrzej Kryj, wiceprezydent miasta Krzysztof Kowalski, przewodniczący sejmiku wojewódzkiego Arkadiusz Bąk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Małgorzata Stafijowska, dyrektor OBK Jacek Kowalczyk mieszkańcy oraz młodzież z ZDZ, CKZiU, ZS nr 1 i ZS nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *