Młody z narkotykami

W dniu 24 października 2023 r. ostrowieccy kryminalni prowadząc czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 26-latka. Stróże prawa od pewnego czasu podejrzewali, że młody mieszkaniec gminy Ćmielów może mieć związek z narkotykowym procederem.

-W trakcie przeszukania kryminalni ujawnili i zabezpieczyli ponad 15 gramów suszu roślinnego,  45 gramów białego proszku oraz blisko 20 gramów skrystalizowanego białego proszku –mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wstępne badania wykazały, że była to marihuana, amfetamina i mefedron. Ponadto policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną, młynek i gotówkę w kwocie blisko 9.000 złotych. Ujawnione specyfiki trafiły do badań laboratoryjnych, natomiast 26-latek do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić mieszkańcowi gminy Ćmielów zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz wywierania wpływu na czynności urzędowe funkcjonariusza.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *