Spływają prace na wystawę LOOSTRO

Do Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim spływają prace, które przeszły wstępną selekcję do 16. Jesiennego Salonu Sztuki LOOSTRO. Obecna edycja stawia sobie za cel stworzenie przestrzeni do prezentacji twórczości młodych artystów wizualnych, wyłonienie nowych, dotąd nieznanych talentów, promocja i wsparcie twórców młodego pokolenia.

Jury w składzie: Sebastian Kustra (przewodniczący), Pola Dwurnik, Artur Kos, Agnieszka Jarosz, Agata Smoczyńska i Andrzej Zwolak ogłosiło przed kilkunastoma dniami listę 80 osób, których prace zakwalifikowały się do wystawy  w konkursie. Laureatów poznamy podczas wernisażu wystawy 1 grudnia br.

– Mija już drugi tydzień, kiedy spływają do nas konkursowe prace, zaś na 19 listopada br. zaplanowane jest posiedzenie komisji konkursowej, która dokona ich oceny- mówi dyrektorka BWA, Justyna Łada. Co ciekawe część autorów nie decyduje się, aby przesyłać swe konkursowe prace za pomocą firm kurierskich, a sami decydują się, aby je przywieźć do Ostrowca Świętokrzyskiego.

– Instagram był tym medium, poprzez które dowiedziałem się o konkursie i postanowiłem wziąć w nim udział- mówi Michał Ostrowski, który zdecydował się, aby swą pracę przywieźć z Warszawy. Warszawskie ASP skończyłem dwa lata temu, a przyszło mi studiować w czasie, gdzie przez pandemię ośrodki kultury były zamknięte.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *