Kolejne oszustwo! W bloku jest awaria wody!

W Ostrowcu Świętokrzyskim nieznana młoda kobieta okradła 91-latkę.
-Starsza pani, wracając do domu z zakupów przed klatką spotkała młodą kobietę –mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas rozmowy dziewczyna oświadczyła, że jest awaria wody w bloku i że ona stara się ją ustalić i że zaraz przyjdzie do mieszkania kobiety. I rzeczywiście po paru minutach do drzwi mieszkania 91-latki zapukała ta sama młoda osoba. Poprosiła aby starsza pani puściła wodę w łazience, a sama stanęła w drzwiach wejściowych łazienki.
W tym czasie, prawdopodobnie współdziałający z oszustką osobnik, wykorzystując nieuwagę 91-latki, skradł z szuflady kredensu stojącego w kuchni pieniądze w kwocie 1.500 zł.
Komisarz Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim
Apelujemy do osób starszych o nie wpuszczanie do mieszkań osób nieznajomych, zwłaszcza gdy są w danym momencie same. W takiej sytuacji należy poprosić kogoś z rodziny lub sąsiada, aby był obecny. Przypominamy, że we wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112. Można też przekazać swoje uwagi oraz spostrzeżenia swojemu dzielnicowemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *