Miasto wyda na remonty i przebudowę ulic dwa razy więcej niż w latach ubiegłych!

16 milionów złotych w tym roku przeznaczy z własnych środków Gmina Ostrowiec Świętokrzyskich na przebudowy i remonty miejskich dróg.
Symboliczne przekazanie placu budowy ulic Las Rzeczki i Północnej oficjalnie zainicjowało sezon inwestycyjny na ostrowieckich drogach.
Pierwsze Las Rzeczki i Północna
W ramach zadania inwestycyjnego, które rozpoczęto w minionym tygodniu, zaplanowano przebudowę drogi Las Rzeczki od ul. Granicznej do ul. Północnej oraz ul. Północnej na odcinku od ul. Kasztanowej do ul. Las Rzeczki.
Zakres realizacji obejmuje wykonanie nawierzchni asfaltobetonowej obu ulic wraz z chodnikiem i zjazdami do posesji z kostki brukowej, budową brakującego odcinka oświetlenia ulicznego, oraz budową kanalizacji deszczowej z włączeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej w ul. Las Rzeczki.
Wymienione zostanie również 17 opraw istniejącego oświetlenia ulicznego ze źródłem sodowym na oprawy z źródłem diod LED. Kwota inwestycji, którą zrealizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, to: 1.653.358 zł. i jest ona mniejsza o ponad pół miliona od kwoty, którą założono w przetargu, a to oznacza oszczędności na kolejne remonty.
Prezydent Jarosław Górczyński serdecznie podziękował przy okazji startu inwestycji radnym: Irenie Kowalczyk ? Kwiecień, Danucie Barańskiej,  Agnieszce Rogalińskiej i Halinie Sławek, które były inicjatorkami przebudowy ulicy Las Rzeczki.
Inauguracja drogowego sezonu
Ubiegłotygodniowe przekazanie placu budowy na ulicy Las Rzeczki ma symbolicznie rozpocząć sezon prac drogowych na ostrowieckich ulicach.
-Dziś rozpoczynamy sezon prac związanych z remontami dróg miejskich ?mówi prezydent Jarosław Górczyński. Łączne nakłady na tego typu inwestycje, jakie przewidujemy w tym roku, wynoszą aż 16 milionów złotych.
To dwukrotnie więcej niż w 2016 r. i mogę powiedzieć, że to nie koniec niespodzianek, bowiem mamy dobrą sytuację budżetową i spore oszczędności. Miasto rozstrzygnęło już przetargi na remonty ulic Sportowej ? za 160 tysięcy złotych oraz Staszica ? za 138 tysięcy złotych. Realizować je będzie również gminna spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.
– Nie tylko duże, strategiczne remonty będą realizowane na terenie miasta- zapowiada prezydent Jarosław Górczyński. Planujemy również całkiem nowe inwestycje oraz wiele mniejszych, ale bardzo ważnych dróg, które już bardzo długo czekają na odnowę.
Największe Rzeczki
Największą inwestycją na gminnych drogach w Ostrowcu Świętokrzyskim, będzie rozbudowa, aż dwuetapowa ul. Rzeczki. Długość rozbudowanego odcinka w tym roku wyniesie 1436 mb, a wartość zadania oszacowano aż na ponad 7 mln zł, z czego 3 będzie pochodzić ?Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 ? 2019?.
-Zapowiada się bardzo dobry rok dla Gminy Ostrowiec Świętokrzyskim pod względem remontów i przebudów na drogach, myślę, że docenią to ich użytkownicy, których już dziś chcę przeprosić za utrudnienia – mówi prezydent Jarosław Górczyński.
Włodarz miasta przypomniał również o olbrzymich środkach, uruchomionych przez Marszałka Województwa, a zaangażowanych w remonty ciągu dróg wojewódzkich, na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego i jego okolicy, jak chociażby Bałtowska.
-Czekamy przecież jeszcze na dokumentację niezbędną do rozpoczęcia przebudowy odcinka od Alei 3 Maja, po ulicę Okólną, Denkowską, Radwana z nowym obiektem inżynieryjnym- mostem na rzece Kamiennej- mówi  prezydent.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *