Ciekawa oferta Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim wspólnie ze stowarzyszeniem ?Kuźnia? rozpoczynają realizację projektu ?Szansa na pracę?.
Przed szansą na zdobycie nowych umiejętności zawodowych i powrót na rynek pracy stanie około sto osób. Będą to nie tylko mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, ale również starachowickiego i skarżyskiego. Oferta adresowana jest do osób, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji życiowej i zawodowej, czyli do osób o trzecim profilu, zarejestrowanych w  urzędach pracy. Obecnie najliczniejszą grupę bezrobotnych stanowią właśnie osoby, które od lat nie pracują, w ogóle nie posiadają żadnych kwalifikacji zawodowych lub kiedyś ukończyły szkolę zawodową, ale nie mają praktyki i powrót na rynek pracy w ich przypadku wydaje się niemożliwy.
W ramach projektu osoby takie uczestniczyć będą w warsztatach prowadzonych przez psychologów, a później w zajęciach z zakresu poradnictwa zawodowego. Organizatorzy przygotowali cykle szkoleń zawodowych zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet: kurs spawalniczy, magazynier z umiejętnością obsługi programów informatycznych, kasy fiskalnej i wózka widłowego, hydraulik, kucharz ?pizzer, fryzjerka, wizażystka, sprzedawca itp.
Organizatorzy zapewniają też 3 miesięczne, płatne praktyki zawodowe w wybranych zakładach i lokalnych firmach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *