Ostrowieccy taekwondocy we Lwowie. Brązowy medal Julii Skrzypczyk

W miniony weekend zawodnicy Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego OSTO  reprezentowali nasze miasto na międzynarodowym turnieju Lwów Open Cup.
Wśród blisko 400  uczestników z Ukrainy, Białorusi i Słowacji dzielnie walczyła szóstka naszych reprezentantów.  Brązowy medal zdobyła Julia Skrzypczyk w kategorii junior ? 55 kg. Po jednej walce wygrali nasi  najmłodsi reprezentanci: Jakub Cemerys i Armando Malesza. W kolejnych pojedynkach ulegli bardziej doświadczonym rywalom. Bliski awansu do strefy medalowej był Paweł Kucharski, któremu do szczęścia zabrakło jednego punktu. Ta sztuka nie udała się również Igorowi Cemerysowi i Dominikowi Gromali. Ostatecznie cała trójka uplasowała się na miejscach V-VII.
-Start na Ukrainie z pewnością zaliczymy do udanych. Była to nasza pierwsza wizyta za wschodnią granicą i sądzimy, że nie ostatnia – mówi prezes i trener OSTO, Wioletta Walerowicz. -Dla zawodników start na lwowskich matach był okazją do konfrontacji z zupełnie nieznanym przeciwnikiem. Dla szkoleniowców otworzyły się nowe perspektywy współpracy. Zawody udało się połączyć z wycieczką po urokliwych zabytkach Lwowa. Zwioedziliśmy min. Rynek Lwowski i Cmentarz Łyczakowski.
Przed nami i naszymi sympatykami kolejne emocje, bo już za dwa tygodnie w Pleszewie o medale Mistrzostw Polski zawalczą juniorzy i młodzieżowcy.
Najmłodszych adeptów taekwondo będzie można dopingować w Mistrzostwach Województwa  Świętokrzyskiego, które już 3 czerwca odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim w hali sportowej PSP Nr 7.
Szkolenie w Ostrowieckim Stowarzyszeniu Taekwondo Olimpijskiego dofinansowane jest ze  środków Gminy Ostrowiec Św. W ramach realizacji zadania ? Rozwój sportu w 2018 r. w Gminie Ostrowiec Św. w taekwondo olimpijskim.?

IMG_8922

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *