Piłkarze ręczni KSZO jadą na turniej do Zamościa

Szczypiorniści KSZO są w okresie przygotowawczym do nowego sezonu pierwszoligowego.
Pierwszy mecz o punkty mistrzowskie w I lidze rozpoczną 22 września meczem o punkty na własnym parkiecie z KSSPR Końskie.
Zajęcia rozpoczęły się od próby wydolnościowej, czyli tzw. beep testu. Tradycyjnie wśród zawodników, którzy wypadają najlepiej we wszelkich testach biegowych, znalazł się kapitan drużyny Maciej Jeżyna. Wewnętrzną rywalizację wygrał jednak młody wychowanek klubu Kacper Granat.
Przygotowania do I-ligowych rozgrywek potrwają 6 tygodni. Przez pierwsze 2 tygodnie drużyna będzie prowadziła zajęcia biegowe i na siłowni, które odbywać się będą 2 razy dziennie. Jedne z nich odbyły się już w Centrum Fitness. Pierwsze mecze kontrolne ostrowczanie rozegrają natomiast już w najbliższą sobotę, 25 sierpnia, podczas wyjazdowego turnieju w Zamościu.
W zajęciach udział wziął już pozyskany, 21-letni Sebastian Włoskiewicz, który w ubiegłym sezonie występował w ekipie Uniwersytetu Radom. Występuje na pozycji lewego rozgrywającego. Sezon 2017/2018 miał niezwykle udany. W 26 spotkaniach zdobył 108 bramek. Trenował także Kamil Kieloch, który zdecydował się nadal reprezentować nasz klub. W zajęciach brali także udział: Michał Piątkowski, Bartosz Sienniek, Maciej Jeżyna, Kacper Grabowski, Kacper Granat, Grzegorz Hubka, Maciej Cukierski, Filip Chmielewski, Damian Falasa, Sebastian Pawlik, Łukasz Telka, Bartosz Kogutowicz i Sebastian Pawlik, który wraca do klubu po okresie gry w juniorskich drużynach VIVE Kielce.
Po planowanych w tym tygodniu zajęciach z piłkami, a przede wszystkim turnieju w Zamościu trener Tomasz Radowiecki podejmie decyzje, co do przydatności w zespole testowanych, młodych graczy. Wśród nich są: 22-letni, mierzący 198 cm wzrostu i ważący 115 kg kołowy Miłosz Drozd z AZS UMCS Lublin, środkowy rozgrywający 19-letni, mierzący 186 cm wzrostu Mateusz Bysiak z VIVE II Kielce oraz dwaj bramkarze: 20- letni Mikołaj Baran – wychowanek VIVE II Kielce, a ostatnio zawodnik Uniwersytetu Radom i 19-letni Kasper Kijewski z VIVE II Kielce.
Przypomnijmy, że KSZO w nowym sezonie zagra w jednej z trzech grup I ligi. Rywalami naszej drużyny będą takie zespoły, jak KPR Legionowo, Orlen Wisła II Płock, SPR PWSZ Tarnów, AZS AWF Biała Podlaska, SPR Radzymin, Padwa Zamość, AZS UW Warszawa, MTS Chrzanów, Czuwaj Przemyśl i KS Uniwersytet Radom.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *