Dni Muzyki. Wielkie święto melomanów

Z olbrzymim zainteresowaniem spotkały się Dni Muzyki, zorganizowane po raz dwunasty przez Miejskie Centrum Kultury. Melomani po brzegi wypełniali sale koncertowe, aby wysłuchać zaproponowanych ich koncertów.

Całość rozpoczęła się od występu grupy ?Quinteto el Tango?, która zaprezentowała brawurowe wykonania tang. Na potrzeby tego przedsięwzięcia aranżacji niezapomnianych i pięknych polskich tang dokonali rdzenni Argentyńczycy; Matias Gobbo i Gustavo Michalik. Podczas koncertu gościnnie zaśpiewała Emilia Kudra. Kolejna artystka- Monika Węgiel wystąpiła dzień później w Sali ?Etiuda? w towarzystwie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali. Publiczność entuzjastycznie przyjęła kompozycje Edith Piaf przez nią zaśpiewane, które złożyły się na niezapomniany koncert zatytułowany ?Triumf życia i miłości?.

Całość wydarzenia zakończył recital organowy w wykonaniu Józefa Serafina oraz ?Barokowe odcienie lutni? zaprezentowane przez Annę Kowalską oraz Alisę Birulę.

Impreza odbyła się pod patronatem i z uczestnictwem prezydenta Jarosława Gorczyńskiego. Dni Muzyki udowodniły, że są imprezą na którą czeka duża liczba ostrowczan, bowiem melomanów w naszym mieście nie brakuje.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *