Tragedia na ostrowieckim osiedlu

W dniu 7 stycznia 2019 r. Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim wydała postanowienie o umorzeniu śledztwa w sprawie tzw. rozszerzonego samobójstwa w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Postanowienie to nie jest prawomocne.
Ostrowiecka Policja została zawiadomiona o zdarzeniu w dniu 19 marca 2018 r., ok. godz. 13.50. W mieszkaniu znaleziono zwłoki: matki oraz jej syna. W dniu 21 marca 2018 r. wykonano sekcję zwłok 10-letniego chłopca, a następnego dnia jego 39-letniej matki. Na ciele dziecka ujawniono liczne obrażenia, jednak przyczyną jego śmierci było zadzierzgnięcie. Natomiast na ciele kobiety ujawniono bruzdę wisielczą i delikatne obrażenia zewnętrzne, a przyczyną jej zgonu było powieszenie.
Ciała syna i żony 42-letni mężczyzna odnalazł ok. godz. 13.30, gdy wrócił z pracy. Mieszkanie było wówczas zamknięte. Już w pierwszych godzinach śledztwa potwierdzono, gdzie w czasie zdarzenia przebywał 42-latek. Został on przesłuchany w charakterze świadka w dniu 22 marca 2018 r.
Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, iż 39-latka najpierw pozbawiła życia swojego 10-letniego syna, a następnie skutecznie targnęła się na własne życie. Do zdarzenia doszło wewnątrz zamkniętego mieszkania i bez udziału innych osób.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *