Dary dla najmłodszych pacjentów

Na Oddziale Pediatrii ostrowieckiego szpitala odbyło się przekazanie sprzętu, który będzie służył małym pacjentom.
Charytatywna inicjatywa była efektem spotkania posła Andrzeja Kryja i przedstawiciela łódzkiej firmy – Rafała Staniszewskiego, której misją jest przekazywanie nowoczesnych urządzeń na oddziały pediatryczne.
-Spotkaliśmy się przypadkowo, podczas Marszu Niepodległości w Warszawie, w ubiegłym roku, kiedy zapytałem czym zajmuje się firma, natychmiast pomyślałem o małych pacjentach ostrowieckiego szpitala, którym z pewnością przyda się nowy i dobrej jakości sprzęt, stąd też dziś nasza wizyta ?mówił poseł A. Kryj.
Na dziecięcy oddział trafiły trzy nowoczesne inhalatory oraz dwa inhalatory specjalistyczne dla najmłodszych dzieci, z wieczystą gwarancją oraz nowoczesnej klasy termometry. Przedstawiciel firmy R. Staniszewski, nie krył zadowolenia,
że szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim przyłączył się do listy placówek obdarowanych nowym sprzętem. Jak zaznaczył, misją firmy jest wspomaganie dziecięcych oddziałów urządzeniami najwyższej jakości, które ze względu na cenę przegrywają w przetargach, przez co ograniczana zostaje szansa najmłodszych pacjentów na lepszy komfort leczenia.
Lekarz pediatra, Iwona Kucharska, która odebrała urządzenia przyznała, że będą one wykorzystane szczególnie teraz, przy wzmożonym czasie infekcji u dzieci. Obecnie na oddziale znajduje się 20 małych pacjentów. Jak przyznaje pielęgniarka oddziałowa, Maria Kuc, intensywna rotacja trwa od stycznia b.r.. Przez ten okres, do chwili obecnej na ostrowiecką pediatrię trafiło aż 400 dzieci z infekcjami wirusowymi i grypopochodnymi. Takiego obłożenia dawno nie było na oddziale dziecięcym, stąd też jak najbardziej pożądana jest każda forma wsparcia.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Dary dla najmłodszych pacjentów

  • 29 marca 2019 at 08:44
    Permalink

    Czyżby darowizny były genialnym pomysłem na zaopatrywanie szpitala w sprzęt ? A co ze środkami z MZ czyli ciała odpowiedzialnego za istnienie i funkcjonowanie szpitali w Polsce ?
    Trzeba dziękować ofiarodawcom, a najbardziej tak nielubianej przez rządzących WŚOP, za doposażanie w sprzęt ale nie zwalniać ministerstwa z wypełniania obowiązków.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.