Maksymilianowie – Walesic i Krakowiak na Malcie. Trwa turniej eliminacyjny do ME juniorów

W minioną środę Polski Związek Pływania, po zakończonym zgrupowaniu w Gorzowie Wielkopolskim, ogłosił kadrę na odbywający się na Malcie w dniach od 29 kwietnia do 5 maja turniej eliminacyjny grupy A do mistrzostw Europy juniorów w piłce wodnej. W kadrze znalazło się dwóch waterpolistów KSZO ? Maksymilian Walesic i Maksymilian Krakowiak.
Młodzi polscy waterpoliści w maltańskiej miejscowości Gzira 30 kwietnia zagrają z Grecją, 1 maja z Maltą, 2 maja ze Szwajcarią, a 3 maja z Czechami. To turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w dniach od 11 do 18 sierpnia w Tbilisi, awansują dwie najlepsze drużyny. Wszyscy podkreślają, że o ile poza zasięgiem rywalami mogą być Grecy, to kluczem do awansu będzie wygrana naszych piłkarzy z gospodarzami turnieju eliminacyjnego.

Przypomnijmy, że w kwietniu sprawdzianem formy naszych waterpolistów był start na turnieju w serbskim Becej. Reprezentacja, oparta na zawodnikach urodzonych w 2002 roku i prowadzona przez serbski szkoleniowca Aleksandara Krstonosicia, przegrała z bardzo mocnymi klubami: Sant Andreu Barcelona 2:19, VK Partizanem Belgrad 5:8, SEL Vojvodine 6:15, PVK Becej 5:8 oraz z reprezentacją Słowenii 6:10.
Na Malcie w biało-czerwonych barwach zagrają także: Mateusz Wojtaszek, Bartłomiej Benda, Grzegorz Cegielsk i, Nikodem Buczkowski (wszyscy Alfa Gorzów Wielkopolski), Michał Kitowski (Pałac Młodzieży Warszawa), Wojciech Babula (WTS Polonia Bytom), Norbert Rudny, Piotr Telbuch, Krzysztof Telbuch (wszyscy Neptun Łódź), Miłosz Stasiak, Jan Brzeski (obaj ŁSTW Łódź).
W innych grupach eliminacyjnych zagrają: w Manchesterze ? Wielka Brytania, Francja, Izrael, Słowacja, w Rio Maior ? Portugalia, Białoruś, Niemcy, Rumunia, Słowenia, w Istambule ? Turcja, Bułgaria, Holandia, Mołdawia i Ukraina.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *