Policjanci będą pilnować szkół!

W związku z fałszywymi alarmami bombowymi w szkołach,  w których maturzyści zdają egzamin dojrzałości, po ustaleniach z Centralną Komisją Egzaminacyjną, zarządzono stałą obserwację budynków.

Dyrektorzy od dziś będą zamykać placówki w asyście funkcjonariuszy policji, plombować wejścia oraz otwierać także w obecności funkcjonariuszy. Ponadto budynki będą cały czas monitorowane przez patrole policji, również w nocy. Na teren szkół  nie będą wpuszczane osoby obce. Jak potwierdza, Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, policjanci już zostali oddelegowani do szkół, aby czuwać nad ich bezpieczeństwem i uniemożliwić ewentualne dostanie się do budynków osobom postronnym.

Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji starostwa powiatowego, w rozmowie z nami, wielokrotnie podkreślał, że bezpieczeństwo uczniów oraz komfort zdawania egzaminów maturalnych są najważniejsze, zaś opóźnienia egzaminu z matematyki, które miały miejsce w niektórych szkołach, spowodowane pracą służb pirotechnicznych, narażają uczniów na dodatkowy stres. Stąd też zostały podjęte wszelkie możliwe środki ostrożności, aby dalsze części egzaminów, przebiegały bez zakłóceń. Jutro rano maturzyści zdają egzamin z wybranego języka obcego, zaś popołudniu część rozszerzoną. Egzaminy ustne potrwają przez cały maj. Tymczasem funkcjonariusze specjalizujący się w przestępstwach cyberprzestrzeni pracują nad ustaleniem sprawcy lub sprawców głupich żartów. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *