Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Ostrowcu. Kibicujemy naszym taekwondokom i pięściarzom

W dniach od 11 do 12 maja w ostrowieckiej hali rozegrana zostanie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. Rywalizować będą taekwondocy.
W ramach rozgrywanej OOM na macie w Ostrowcu zaprezentuje się pięcioro zawodników Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego. Na zawodach będziemy emocjonowali się walkami podopiecznych Wioletty Walerowicz i Piotra Czai: Jana Kwietnia, Pawła Kucharskiego, Julii Skrzypczyk, Jakuba Fulary i Patryka Goryckiego.
Co ciekawe, taekwondocy naszego klubu spędzali majówkę na tatrzańskich szlakach wokół Zakopanego. Świetnie godzili codzienne zajęcia sportowe z turystycznymi i rekreacyjnymi. Stacjonując i trenując w Murzasichle odwiedzili Termy Chochołowskie, wędrowali szlakami Kopieniec ? Dolina Olczyska ? Nosal oraz Dolina Strążyska ?Wodospoad Siklawica ? Przełęcz Czerwona ? Sarnia Skała ? Dolina Białego ? Wielka Krokiew.


W Kielcach odbyły się strefowe eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie, której finał będzie rozgrywany w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach od 21 do 26 maja. Zawodnicy z województwa świętokrzyskiego rywalizowali ze swoimi kolegami z województwa lubelskiego o możliwość uczestnictwa w tej jakże prestiżowej imprezie, która jednocześnie jest mistrzostwami Polski juniorów młodszych.
Kwalifikacje do OOM pomyślnie przeszło troje naszych pięściarzy: Natalia Kaniewska (52 kg), która zapewniła sobie start w eliminacjach w Grudziądzu oraz Dawid Brzeziński (80 kg) i Kacper Delegiewicz (+80 kg).
W Kielcach z dobrej strony pokazali się również Jakub Stojek (52 kg), który uległ nieznacznie Bartoszowi Prusionowskiemu z Orląt Łuków, Jakub Kita, który przegrał ze swym kolegą klubowym Dawidem Brzezińskim oraz Patryk Trapsia w kategorii wagowej do 57 kg.
-Obecnie prowadzimy intensywne przygotowania do OOM. Nasi zawodnicy co tydzień biorą udział w różnego rodzaju turniejach ? podkreśla wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.