Marta Jung: -Popularne kierunki zagranicznego wypoczynku, to Bułgaria, Grecja i Turcja?

 -Kraje europejskie odmrażają swoje rynki turystyczne. Czy państwa klienci chętnie decydują się na wczasy za granicą czy raczej tendencja jest taka, że tegoroczne wakacje spędzą w Polsce?

-Wszyscy marzą o zagranicznych wakacjach, gwarantowanej pogodzie, egzotycznych palmach oraz wspaniałych zabytkach ? mówi Marta Jung z biura podróży 24holiday.pl. -Nie wszyscy decydują się czekać, stąd zdania co do wyjazdów u naszych klientów są podzielone. Oczywiście część z nich wybrało wypoczynek krajowy nad morzem, jeziorem, bądź w górach. Nasz kraj proponuje coraz więcej atrakcji. Rodzinom z dziećmi z pewnością do gustu przypadną rozbudowane parki rozrywki. Natomiast ci, którzy wolą spędzać czas aktywnie będą zadowoleni z nowych szlaków rowerowych.

Nie zmienia to jednak faktu, że wielu turystów czekających na możliwość realizacji marzeń zdecyduje się na wakacje za granicą. Niejednokrotnie planujemy wyjazd z dużym wyprzedzeniem i już od kilku miesięcy żyjemy myślą o złotej plaży, lazurowym morzu i egzotycznym słońcu. Wiele destynacji wakacyjnych przygotowuje się na przyjęcie gości w sposób odpowiedzialny. Na lotniskach i w hotelach zastosowane będą odpowiednie procedury, które mają uchronić podróżujących przed zarażeniem się wirusem. Jesteśmy przekonani, że przy rozsądny podejściu podróż samolotem i wyczekane, zagraniczne wakacje odbędą się bez komplikacji.

– Jeżeli chodzi o polski rynek turystyczny to czy oferowane są wczasy w formule all inclusive co jest normą w innych europejskich krajach i klienci z tego korzystają?

– Formuła all inclusive w polskich hotelach jest rzeczywiście nowością, choć zaczyna się ona pojawiać w coraz większej ilości hoteli. Ci, którzy zdecydowali się na zamianę zagranicznych destynacji na wakacje w Polsce, nie chcą rezygnować ze wszystkich dodatkowych plusów do których przywykli na innych destynacjach. Należy pamiętać, że sama formuła all inclusive to nie tylko wyżywienie. Klienci przyzwyczajeni są do atrakcji w postaci dziennych i wieczornych animacji, baru przy plaży, bezpłatnych leżakach hotelowych i wielu innych aktywności. Nic dziwnego, że i polscy hotelarze wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Zauważyliśmy wzrost zapytań w tej właśnie kwestii, a więc musimy przyznać, że zainteresowanie zdecydowanie wzrosło.

-Jakie kierunki zagraniczne cieszą w tym roku największą popularnością?

– W tym roku sezon letni zdecydowanie zdominowały kierunki europejskie z krótkimi przelotami. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się Bułgaria ? doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Dwie godziny lotu to jeden z wielu pozytywnych argumentów. Kierunek proponuje duże hotelowe obiekty, niejednokrotnie z imponującymi aquaparkami, usytuowane tuż przy piaszczystych plażach.

Drugą z kolei destynacją jest Grecja, która swoją różnorodnością zadowoli wszystkich. Turyści mogą wybierać tu między małymi, urokliwymi wyspami na których nacieszą się ciszą i spokojem, a popularnymi miejscami blisko miast tętniących nocnym życiem. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się również Turcja, która gwarantuje największą ilość atrakcji dla najmłodszych i tych wciąż młodych duchem!

-Rząd ograniczył ruch lotniczy z Wielką Brytanią Szwecją oraz Portugalią. W Internecie pojawia się wiele narzekań na linie lotnicze jeżeli chodzi o zwroty biletów. Czy ciężko jest odzyskać pieniądze za niezrealizowane połączenia lotnicze i jak długo się na nie czeka. Czy jako biuro podróży pomagacie w takich sytuacjach klientom, którzy się do was zgłoszą i nie wiedzą jak rozwiązać tego typu problem?

-Otaczamy opieką wszystkich naszych klientów od początku ich wyboru, aż do wylotu. Służymy radą oraz pomocą również w takich sytuacjach jak ta, która ma obecnie miejsce. Specjalizujemy się w sprzedaży imprez turystycznych, które dają klientom duże lepsze prawa i warunki niż samodzielne usługi turystyczne (bilety lotnicze). Praktycznie każdy klient otrzymuje od nas ofertę zmiany terminu lub bezkosztowej rezygnacji ze zwrotem wpłaconych środków. W przypadku ofert last minute przy odwołaniu gwarantujemy 14 dniowy termin na zwrot wpłaconych środków. Należy jednak zauważyć, że imprezy turystyczne, które oferujemy, rządzą się innymi prawami niż bilety rejsowych i tanich linii lotniczych. Linie lotnicze w ogromnej mierze  wyznaczają czas na zwrot gotówki za niezrealizowany lot nawet ponad rok od dnia wystawienia biletu. Po złożeniu odpowiednich dokumentów należy więc uzbroić się w cierpliwość.

-Dziękujemy za rozmowę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *