Zabójcze kontry

III liga piłkarska. Grupa IV. *KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Avia Świdnik 0:1 (0:1).

0:1 – Bartosz Mroczek, 45 min.

KSZO: Szymkowiak – Głaz (61.Chudyba), Mężyk, Majewski, Persona (61.Chrzanowski) – P.Kaczmarek, Zaklika, Mąka (46.Paluch), Trochim, Szydłowski (61.M.Kaczmarek) ? Stanisławski. Trener: Marcin Sasal.

Avia: Sobieszczyk – Dobrzyński, Kursa, Mykytyn, Niewęgłowski ? K. Mroczek (86.Szpak), Uliczny (90.Górka), B.Mroczek (71.Ceglarz), Maluga, Wójcik – Białek. Trener: Łukasz Mierzejewski.

Żółte kartki: Maluga, Dobrzyński, K.Mroczek, Uliczny.

Czerwona kartka: Rafał Dobrzyński (84 minuta, za drugą żółtą).

Sędziował: Artur Dudek (Kraków).

Nikt, nawet w najczarniejszych scenariuszach, nie spodziewał się, że po wyeliminowaniu krakowskiej Wisły z rozgrywek Fortuna Puchar Polski nasi piłkarze tak szybko zgubią formę. W minioną środę rozegrali słabe spotkanie i w konfrontacji ze świdnicką Avią zeszli z murawy pokonani. Avia zademonstrowała w Ostrowcu umiejętność szybkiego przechodzenia z defensywy do kontrataku. Tak na wyjazdach grają prawie wszystkie zespoły trzecioligowe, dlatego gospodarze muszą się wykazywać sporą inwencją w budowaniu ataku pozycyjnego, by zaskoczyć przeciwnika. Nie pamiętali o tym nasi piłkarze i zeszli z murawy pokonani. Tydzień temu przestrzegaliśmy naszych piłkarzy przed meczem z będącą na fali wznoszącej Avią, ale najwyraźniej nasz głos został nie usłyszany?

Rozstrzygający o losach meczu gol padł niejako ?do szatni?, bo w ostatniej minucie I połowy spotkania. Avia wyprowadziła kontratak po rzucie rożnym egzekwowanym przez naszych piłkarzy, po którym Bartosz Mroczek znalazł się na pozycji sam na sam z golkiperem KSZO. Nasz młody bramkarz chyba lekko przestraszył się skrzydłowego Avii i zamiast złapać piłkę odbił ją w bok. Tam dopadł do niej Wojciech Białek i dograł do Bartosza Mroczka, który z bliskiej odległości umieścił ją w siatce.