COVID 19 znowu w szpitalu!

U czterech lekarzy Oddziału Wewnętrznego II potwierdzono obecność COVID 19. Na oddziale wstrzymano przyjęcia o czym poinformowali dyrektor lecznicy Andrzej Gruza.

-Chce poinformować ze smutkiem, że koronawirus znowu zawitał w mury naszego szpitala. Tym razem jednak dotknął nie pacjentów, ale naszego personelu. COVID 19 wyeliminował z pracy czterech lekarzy. W związku  z tym oddział wewnętrzny II będzie musiał wstrzymać przyjmowanie pacjentów. Chronimy Stację Dializ, która działa przy oddziale i nie można pozwolić sobie na jej zatrzymanie. Pacjentów dializowanych nie można odesłać z braku miejsc do innych ośrodków. Muszą być leczeni tutaj -przyznaje dyrektor A. Gruza.

Na oddziale przebywa obecnie 15 pacjentów. Są oni objęci opieką pozostałych lekarzy, którzy zostaną na oddziale do czasu ich całkowitego wyleczenia lub powrotu zakażonych lekarzy o ile wyniki kontrolne testów będą ujemne i będą wyleczeni. Praca pozostałych oddziałów przebiega normalnym trybem. Jeden z zakażonych lekarzy przebywa w szpitalu w sali izolacyjnej. Pozostałe trzy osoby są w domach. Lekarze wykazywali objawy przeziębienia. Próbki zostały pobrane także od pacjentów oddziału.

-Liczymy, że wyniki będą ujemne Ci pacjenci są bezpieczni. Lekarze, którzy są zdrowi będą pracowali dzień i noc bez schodzenia do domu. Oddział Wewnętrzny II nie jest zamknięty z przyczyn epidemiologicznych, ale z powodu skutków jakie wywołała epidemia czyli brak personelu ? mówi dr Adam Karolik, zastępca dyrektora ds. medycznych ostrowieckiego szpitala.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *