Radni powiatowi wspierają lokalnych sprzedawców chryzantem

Dzisiaj radni powiatowi KWW J. Górczyńskiego wraz ze starostą Marzeną Dębniak rozpoczęli  akcję pomocy  lokalnym sprzedawcom chryzantem. Tuż przed południem kupowali kwiaty od lokalnych producentów, które następnie składali w miejscach pamięci na terenie powiatu ostrowieckiego.

-Chcemy w ten sposób Radni powiatowi wspierają lokalnych sprzedawców chryzantem

pomóc lokalnym producentom i sprzedawcom, którym ze względu na zamknięcie cmentarzy nie udało się sprzedać wyhodowanych kwiatów i  ponieśli straty. Wyhodowanie chryzantem to ciężka, kilkumiesięczna praca, w którą nierzadko zaangażowana jest cała rodzina. Sprzedawcy tylko raz  w roku, w czasie Wszystkich Świętych mogą liczyć na zysk. Poprzez naszą akcję chcemy, choć w części  zrekompensować lokalnym producentom i sprzedawcom starty -mówi starosta Marzena Dębniak

Lokalni producenci i sprzedawcy nie kryli wdzięczności. Wśród nich była pani Zofia, która od niedawna w jednej z gmin powiatu ostrowieckiego prowadzi niewielką, rodzinna plantację.  Pracę przy sadzonkach rozpoczęła już w maju. Z wyhodowanych chryzantem nie udało jej się sprzedać nawet połowy.

-Serdecznie dziękuję za to wsparcie. Chryzantemy hoduję od niedawna. Nie mam z tego ?kokosów?, ale chociaż raz w roku mogę podreperować trochę budżet mojej rodziny, aby starczyło na potrzebne wydatki. Niestety w tym roku zamknięcie cmentarzy uniemożliwiło sprzedaż, a tym samym przyniosło straty. Dlatego jestem bardzo wdzięczna za taką akcję -mówiła kobieta.       

Do akcji włączyli się radni: Andrzej Broda, Małgorzata Bień, Beata Duda, Łukasz Dybiec, Piotr Maj, Mariusz Pasternak , Robert Rogala, Małgorzata Sobieraj i przewodnicząca klubu Agnieszka Rogalińska. 

          

Radni odwiedzili między innymi: mogiły powstańców styczniowych w Czarnej Glinie oraz miejscowa kapliczkę upamiętniająca walki powstańcze z 1863 roku,  obelisk w Bodzechowie wzniesiony ku czci powstańców, pomnik w hołdzie żołnierzy Armii Krajowej w Woli Grójeckiej, w Sudole, a także w Ostrowcu Świętokrzyskim ? obelisk na ul. Sandomierskiej, pomnik Golgoty Wschodu oraz obelisk na dworcu kolejowym, gdzie złożyli zakupione chryzantemy. Akcję będą kontynuowali w kolejnych dniach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *