Kilka razy okradł, a w końcu podpalił

Pod koniec ubiegłego roku miał miejsce pożar jednego z mieszkań na terenie miasta. Po zakończeniu akcji gaśniczej do swoich czynności przystąpili policjanci, którzy ustalili, że najprawdopodobniej doszło do włamania, a następnie zaprószenia ognia w celu zatarcia śladów.

-Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich wytypowania i w ostateczności zatrzymania 31?letniego ostrowczanina ?mówi Rafał Dobrowolski z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca pod koniec 2020 roku  kilkukrotnie wracał do mieszkania, skąd dokonał kilku kradzieży sprzętu rtv oraz pieniędzy na łączną kwotę 20.000 zł. Finałem jego działalności było zaprószenie ognia w celu zatarcia śladów, czym spowodował straty na łączną kwotę 80.000 zł.

W dniu 26 stycznia 2021 r. 31- latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. Policjanci podczas prowadzonych działań odzyskali część skradzionych przedmiotów. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *