Komfortowe łazienki dla podopiecznych WTZ

Od niedawna podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Stowarzyszeniu ?Razem? ma Rzecz Osób Niepełnosprawnych na os. Pułanki, korzystają z nowych łazienek przystosowanych do ich potrzeb. Zadanie to było realizowane w ramach projektu starostwa powiatowego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przy udziale środków PFRON.

Zakończenie zadania stało się okazją do odwiedzenia WTZ przez Andrzeja   Jabłońskiego, wicestarostę powiatu ostrowieckiego, oraz Barbarę Cudzik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Gospodarzem spotkania była Anna Kolasa, kierownik WTZ, która oprowadziła gości po placówce. W WTZ -e znajduje się 15 pracowni, z których korzysta 55 podopiecznych. Trwającą epidemia niestety ograniczyła tę liczbę do kilku osób, które biorą udział w zajęciach terapeutycznych i rehabilitacji z uwzględnieniem zasad reżimu sanitarnego. WTZ mieści się w budynku na os. Pułanki od 2018 r., wtedy też podjęto prace adaptacyjne wnętrz obiektu. W 2019 r. wykonano podjazd dla osób z niepełnosprawnościami, zaś w 2020 r., złożono wniosek na remont łazienek dla podopiecznych. Są one wyposażone w nowe, proste w obsłudze urządzenia, uchwyty,  a także nowe drzwi, które już w pełni służą podopiecznym.       

Jak zaznaczył wicestarosta,  Andrzej Jabłoński, to  już ostatnie z siedmiu zadań realizowanych w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami na terenie powiatu w 2020 roku. Remont łazienek otrzymał 80 proc. dofinansowania w wysokości 30.400,00 zł i był realizowany w ramach przeciwdziałania degradacji infrastruktury istniejących WTZ.

Jak mówiła Barbara Cudzik, dyrektor PCPR -u, do końca stycznia br. trwał nabór kolejnych wniosków w ramach tego samego Programu. W tym roku Program również cieszył się dużym zainteresowaniem.  Wnioski złożyło dziesięć podmiotów na kwotę w sumie ponad 1,1 mln z gmin powiatu ostrowieckiego. Wśród nich znajdują się projekty dotyczące zakupu busów dla osób z niepełnosprawnościami oraz montażu wind. Obecnie trwa  przygotowanie i opracowywanie techniczne wniosków przez pracowników PCPR -u.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *