Pierwsze mieszkania już wylicytowane

Licytacje wyłoniły pierwszą piątkę najemców mieszkań, które Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przekazała do Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Oferta ta skierowana jest dla osób, których dochód nie uprawnia do ubiegania się o mieszkanie socjalne bądź komunalne i jednocześnie nie posiadają na ten moment zdolności kredytowej.
– Na skierowanych do nas 68 wniosków to 41 zakwalifikowane zostało do licytacji, czyli spełniły warunki określone regulaminem- wyjaśnia prezes OTBS, Małgorzata Kostrzewa. Najczęściej osoby, które chciały przystępować do licytacji, a nie mogły, nie spełniały warunku dochodowego. Na każde mieszkanie, które podlegać będzie licytacji, została złożona oferta. Należy jednak pamiętać, że wygrywający nie może uczestniczyć w kolejnej licytacji.
Mieszkania przeznaczone do licytacji zlokalizowane są we wspólnotach mieszkaniowych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego w budynkach: Waryńskiego 2 i 4, Iłżeckiej 1/5, Starokunowskiej 1/7, Sienkiewicza 59A i 65/9, Os. Ogrody 35/5 i 35/6, Os. Słoneczne 6. Lokale, które aportem trafi ły do OTBS-u, to mieszkania (kawalerki i dwupokojowe) o powierzchni od 21,91 m kw. do 48,70 m kw.
Oferta kierowana jest przede wszystkim dla osób związanych osobiście lub gospodarczo z Ostrowcem Świętokrzyskim, jak również dla osób aktualnie zamieszkujących poza gminą, którzy jednak chcieliby żeby Ostrowiec Świętokrzyski stał się ich centrum życiowym. Podstawowym warunkiem ubiegania się o te mieszkania jest brak posiadania samodzielnego tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.
Ponadto zainteresowani nie mogą mieć średniomiesięcznego dochodu poniżej 50% przeciętnego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej dla danego województwa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *