Rady osiedlowe zaprosiły na dziedziniec browaru (zdjęcia)

Rady Osiedlowe Śródmieścia, os. Trójkąt oraz os. Słonecznego zaprosiły mieszkańców na dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury na rodzinny festyn. Atrakcji nie brakowało. Dla najmłodszych były dmuchańce, malowanie twarzy, czy liczne zabawy i zawody (przygotowane m.in. przez PP Nr 16, a także harcerzy), a dla starszych m.in. poczęstunek (grochówka, grill, chleb ze smalcem). Sporym zainteresowaniem cieszyły się stoiska: Remondisu, Miejskiej Biblioteki Publicznej, czy samochody policji i strażaków.

– Pomysł zrodził się w naszej radzie i do współpracy zaprosiliśmy kolejne- mówi Józef Sołtys, przewodniczący SRO Śródmieście. Odpowiedziały na nasz apel rady z osiedli Trójkąt i Słonecznego. Zależało nam, żeby zintegrować mieszkańców, a także wyciągnąć ich z domów. W latach poprzednich nasze budżety wydawaliśmy na małe prace remontowe, teraz z uwagi na pandemie uważaliśmy, że najważniejsze jest odbudowanie kontaktów międzyludzkich.

– Z założenia powstanie Ostrowieckiego Browaru Kultury miało integrować różne społeczności i tak się dzieje- mówi dyrektor MCK, Jacek Kowalczyk. Rady osiedlowe to mieszkańcy, którzy to są odbiorcami naszej oferty. Stąd dzisiejsza bardziej kulinarno- zabawowa propozycja.

Festyn odbył się pod patronatem prezydenta Jarosława Górczyński, a także wsparli go radni Marta Woźnicka- Kuzdak, Artur Zawadzki, Daniel Strojny oraz Dariusz Wierzbiński, Dariusz Czupryński, Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *