Justyna Łada nowym dyrektorem Biura Wystaw Artystycznych

Wszystko wskazuje na to, że Justyna Łada, artysta fotografik i wieloletni pracownik Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim zastąpi na stanowisku dyrektora Biura Wystaw Artystycznych, odchodzącą na emeryturę Jolantę Chwałek. Taką informację przekazał w minionym tygodniu przewodniczący komisji konkursowej, wiceprezydent Piotr Dasios. Jak na razie,  przed oficjalną nominacją na stanowisko, Justyna Łada odmawia wszelkich komentarzy.

Pochodząca z artystycznej rodziny Justyna Łada ukończyła studia na Wydziale Humanistycznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na kierunku historia sztuki, a ponadto Public Relations w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Marketing Instytucji Kultury na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 2002 współpracuje z Galerią Fotografii MCK, a od 2003 roku z Fotoklubem Galeria MCK, którego była jedną z założycielek. W 2009 roku zdając do Związku Polskich Artystów Fotografików, rozpoczęła cykl prezentacji indywidualnych wystaw, które pokazywała zarówno w kraju, jak i za granicą. Z dużym zainteresowaniem spotkały się ekspozycje fragmentu cyklu „Arche” (Olsztyn, Kielce 2009), a także wystawy „Uwikłana” (Szczecin, Londyn, Sandomierz, Świdnica, Koło 2009) i „Purgatorium”(Galeria Obok ZPAF, Warszawa 2011). W 2011 roku współtworzyła Stowarzyszenie Krzywa Kultury, które dało się ono poznać chociażby w ramach trzech edycji akcji „Ja Ostrowczanin”(2012, 2013 i 2014r.), skierowanych do ostrowieckich uczniów zajęcia „Młodzieżowej Akademii Kultury”(2012 – 2015), warsztatów dziennikarstwa obywatelskiego „Chcę powiedzieć” (2013) oraz współorganizowanej ze Stowarzyszeniem „Nie z Tej Bajki”, „Rock Afery – Młodzieżowa scena muzyczna Ostrowca Świętokrzyskiego lat 90-ych” (2012 r.). 

Niezależnie od rozwoju artystycznych pasji oraz zaangażowania w życie społeczno – kulturalne Ostrowca Świętokrzyskiego od 2003 roku Justyna Łada pracuje w ostrowieckim Urzędzie Miasta, gdzie, dba o wizerunek miasta – pracuje przy akcja i kampaniach promocyjnych, współpracuje z lokalnymi organizacjami i stowarzyszeniami oraz mediami.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *