Motocykliści na drogach

Ostrowieccy policjanci zwracają uwagę na bezpieczeństwo użytkowników pojazdów jednośladowych. Przypominają, że niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to główne przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez motocyklistów.
-Na bezpieczeństwo motocyklistów mają wpływ również inni uczestnicy ruchu, przede wszystkim kierujący samochodami –zauważa podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W okresie, gdy na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów, powinni oni pamiętać o uważnej obserwacji drogi i spoglądaniu w lusterka. Ważne jest również, by zawczasu i wyraźnie sygnalizowali zamiar zmiany pasa ruchu i kierunku jazdy oraz swoim stylem jazdy nie zmuszali kierującego jednośladem do gwałtownego hamowania, co może doprowadzić do utraty panowania nad motocyklem.


Przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na jego dostrzeżenie i zahamowanie.
-Drogi publiczne to nie tory wyścigowe –przypomina nadkomisarz Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. Należy przestrzegać zasad ruchu drogowego, nie przekraczać dozwolonej prędkości, nie wymuszać pierwszeństwa i wykazywać się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców. Dobrze jest zadbać o odblaskową odzież, która sprawi, że motocyklista będzie bardziej widoczny na drodze. Motocykliści powinni także zważać na innych kierujących, którzy siedzą wewnątrz pojazdów i są znacznie lepiej od nich chronieni. 

Print Friendly, PDF & Email