Będą kontynuować sprzątanie Kamiennej (zdjęcia)

W dniach 14 – 15 maja 2022 r. miłośnicy kajakarstwa jako jedni z 16 ekip w kraju wezmą udział w letniej edycji Operacja Czysta Rzeka. Tym razem będzie sprzątany odcinek Kamienny Ćmielów – Borownia. Wspólne sprzątanie zakończy ognisko integracyjne. Lokalni organizatorzy zapraszają wszystkich, którym leży na sercach wspólne dobro, jakim jest środowisko.

-Okoliczność do ponownego spotkania nad Kamienną nadarzy się już wkrótce. W planach mamy sprzątanie kolejnego odcinka o długości 7 km z Ćmielowa do Borowni – informuje organizator lokalnej akcji, Przemysław Syta. Chcemy to zrobić w ramach kolejnej edycji Operacji Czysta Rzeka Lato 2022, która rozpoczyna się 14 maja. W tej edycji będzie sprzątane jedynie 16 odcinków rzek w kraju, po jednym w danym województwie. Kamienna została wybrana do udziału w edycji letniej w województwie świętokrzyskim. Sprzątać rzekę będziemy w dniach 14 -15 maja, standardowo z kajaków, ale osoby, które chciałyby pomóc sprzątać z brzegu, będą również miały co robić. Akcję sprzątania zakończymy wspólnym ogniskiem.

Rejestracja zostanie otwarta na stronie operacjarzeka.pl 7 maja br. Natomiast już teraz można zgłaszać się poprzez utworzone wydarzenie na profilu wypożyczalni Kamienna Kajaki z Ostrowca Świętokrzyskiego na Facebooku, która udostępnia kajaki do akcji sprzątania Kamiennej. W razie pytań proszę dzwonić pod numerem telefonu 570 900 715.

Warto w tym miejscu podsumować 3-dniową kwietniową akcję sprzątania Kamiennej w ramach Operacji Czysta Rzeka Wiosna 2022.

-Zebraliśmy około 75 worków (niespełna tonę) odpadów i kilka odpadów wielkogabarytowych (np. lodówka, tapczan) – mówi Przemysław Syta. Udział w akcji wzięło udział kilkanaście osób. Posprzątaliśmy odcinek rzeki o długości 11 km oraz okolice przybrzeżne, graniczące z rzeką. W akcji wzięło udział kilkanaście osób, które były na tyle zadowolone ze spędzonego czasu, że już zapowiedziały udział w kolejnych tego typu inicjatywach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *