Straciła prawie dwadzieścia tysięcy na sprzęcie AGD

W dniu 24 maja 2022 r. do opatowskich policjantów zgłosiła się 36–letnia mieszkanka gminy Baćkowice, która w wyniku oszustwa internetowego straciła blisko 20 tysięcy złotych.

-Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że kilka dni wcześniej wystawiła, na jednym z popularnych portali, do sprzedaży drobny sprzęt AGD za kwotę 400 złotych –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Poprzez popularny komunikator internetowy otrzymała link, który miał służyć do obsługi płatności. Niestety, jak się później okazało, był to link, poprzez który na jej smartfonie został zainstalowany tzw. zdalny pulpit, który umożliwił oszustom dostęp do jej konta bankowego. Nieświadoma niebezpieczeństwa kobieta zalogowała się do swojego banku, aby sprawdzić, czy transakcja sprzedaży przebiegła pomyślnie. Niestety okazało się, że oprócz braku spodziewanego przelewu, dodatkowo z konta zniknęło prawie 20 tysięcy złotych.

Policjanci proszą o sprawdzanie poprawności linków, które otrzymujemy. Ustalenia w sprawie kupna i sprzedaży należy realizować za pośrednictwem portali, na których wystawiliśmy przedmioty.

Print Friendly, PDF & Email