Roksana Oraniec w kolejnym międzynarodowym konkursie piękności!

Pochodząca z Ćmielowa Roksana Oraniec nie zwalnia tempa i bierze właśnie udział w kolejnym międzynarodowym konkursie piękności. Tym razem jest to „Miss Freedom of the World”, który odbywa się w Kosowie.

Ów konkurs powstał w 2011 roku w Prisztinie w stolicy kraju. Co roku gromadzi uczestniczki z ponad dwudziestu różnych części świata, aby ukoronować kobietę, która reprezentuje sobą wolność i piękno. Obecna Miss Wolności Świata 2021 to Phaedra Declerq z Belgii.

– Przyznam, że bardzo się cieszę, iż mogłam po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wyjechać na kolejny konkurs i reprezentować Polskę- relacjonuje nam z Kosowa Roksana Oraniec. W tym roku w konkursie w Kosowie bierze 39 kandydatek z całego świata. Finał odbędzie się 19 czerwca. Za nami zgrupowanie. Jeżeli chodzi o plan pobytu, to każdego dnia mamy bardzo napięty grafik. Muszę przyznać, że to co mnie zaskoczyło to, że w wyborach „Miss Freedom of the World”,  pojawiła się  również kandydatka z Rosji.

Jak mówi Roksana Oraniec uczestniczki mają liczne spotkania, uczestniczą w talent show oraz udzielają wywiadów w głównej telewizji w Kosowie. W planach jest również oficjalne spotkanie z prezydentem Kosowa, ale także parada przez stolicę, gdzie uczestniczki będą szły i prezentowały swoje stroje narodowe.

– Codziennie mamy sesje zdjęciowe, próby przed finałem, wywiady i gazetach lokalnych, również zaplanowano pokaz mody znanych projektantów – opowiada Roksana Oraniec. Zwiedzamy najpiękniejsze miejsca Kosowa, jak i również odbędzie się wyjazd do Albanii na cztery dni, gdzie zaplanowano pokaz w sukniach wieczorowych i bikini show. 

Jak akcentuje Roksana Oraniec nazwa konkurs „Miss Freedom of the World” nie jest przypadkowa, bowiem to właśnie „wolność” jest głównym tematem wyborów najpiękniejszej.

– Każda z nas opowiada, jak definiujemy wolność w swoich krajach, ale co oczywiste bardzo często jest poruszany temat Ukrainy- słyszymy.

Przypomnijmy, że pochodząca z Ćmielowa Roksana Oraniec, zajęła trzecie miejsce w konkursie piękności Miss Landscapes International 2019,  który odbył się w Chinach. Wcześniej została I wicemiss Supertalent of the World 2017 w Korei Południowej, a później była finalistką Miss Film Festival International 2018 w Cannes. Wzięła udział w show telewizji TVN – „Wild life”.

fot. archiwum prywatne

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.