Czas wojenny, to i zainteresowanie sprzętem wojskowym duże

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego świętuje jubileusz 30-lecia powstania. To nie tylko kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. Trzecia wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie, odbędzie się od dziś, 6 do 9 września na Targach Kielce.

W ubiegłorocznym salonie wzięło udział 400 firm z 27 krajów. W ciągu czterech targowych dni wystawę zwiedziło niemal 11 tysięcy zwiedzających.

W tegorocznym salonie na stoiskach polskich i światowych liderów branży obronnej nie zabraknie najnowocześniejszych rozwiązań i technologicznych nowinek. Wystawcy prezentować będą sprzęt wojsk pancernych i zmechanizowanych, nie zabraknie czołgów, modułowych pojazdów opancerzonych i wozów bojowych, zestawów artyleryjskich i rakietowych. Zaprezentują się firmy oferujące śmigłowce bojowe, bezzałogowe statki powietrzne, uzbrojenie i sprzęt sił powietrznych oraz marynarki wojennej. Ponadto, prezentowane będą: sprzęt i wyposażenie wojsk chemicznych, autonomiczne systemy wspomagania na polu walki, zautomatyzowane systemy wsparcia dowodzenia i kierowania ogniem, sprzęt łączności, radio i optoelektroniczny. Nie zabraknie również firm oferujących sprzęt i wyposażenie zabezpieczenia logistycznego, obejmującego systemy transportowe, medyczne, materiałowe i techniczne.

MSPO 2022 zapowiada się wyjątkowo, ze względu na jubileusz, który z pewnością zostanie zaakcentowany na wielu płaszczyznach wystawy. Z pewnością, jak co roku, wielu ostrowczan od 6 do 9 września odwiedzi 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, by na własne oczy przekonać się, czym się obecnie walczy na polu walki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.