Nie osiedle mieszkaniowe, lecz zakład produkcyjny, a może market?

Przed kilkoma tygodniami pisaliśmy na naszych łamach o proteście mieszkańców ulic Targowej i Baltowskiej oraz Przesmyk przeciwko planowi budowy czterech sześciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych w miejsce dotychczasowej siedziby firmy Elkom Trade S.A.
Tymczasem w połowie września pojawiło się nowe obwieszczenie o wydaniu decyzji o warunkach zabudowy dla działek przy ulicy Targowej, ale już nie na bloki, lecz na budowę dwóch budynków produkcyjno -magazynowych z częścią socjalno – biurową oraz budowę parkingu do 40 miejsc postojowych na samochody osobowe wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą (dojścia, dojazdy i drogi wewnętrzne).
– W pierwszej kolejności należy podkreślić, że Spółka Elkom Trade S.A. nie zamierzała i nie zamierza prowadzić jakichkolwiek inwestycji deweloperskich przy ul. Targowej. Elkom Trade S.A. zamierza jedynie zbyć teren przy ul. Targowej jednemu z zainteresowanych inwestorów. To właśnie inwestor w porozumieniu z urbanistami miasta będzie decydował, jaki rodzaj inwestycji będzie realizował – przypominamy wypowiedź prezesa Elkom Trade SA, Tomasza Piersy.
Tymczasem jak słyszymy, w tej lokalizacji można liczyć ewentualnie na różnego typu inwestycje.
– Czy w tym miejscu powstanie kolejny zakład przemysłowy, handlowy, usługowy, zabudowa wielorodzinna typu bloki, apartamentowce czy domki jednorodzinne, tak naprawdę zweryfikuje to rynek – mówią przedstawiciele władz Elkom Trade.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *