Zwiedzanie i tworzenie. Kolejne rodzinne niedzielne warsztaty w BWA

Obecnie w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych można zwiedzać, aż cztery ekspozycje. W górnej części swoje prace prezentują interdyscyplinarne artystki dr Anna Wolska oraz Justyna Grodecka, a w dolnej sali nadal dostępne są wystawy „I Am My Family” Rafaela Goldchaina oraz „ZAAM” Marka Cecuły.

Wszystkim prezentacjom towarzyszy specjalna oferta warsztatowa przygotowana przez zespół Galerii. Załoga BWA zaprasza również na tradycyjne już „Rodzinne Warsztaty”, które odbędą się w najbliższą niedzielę 20 listopada (godz. 11.00), a 24 listopada na kolejne zajęcia z cyklu LET’S TALK ABOUT ART.

– Aktualne wystawy prowokują do rozmów na wiele ważnych tematów, zarówno na poziomie interpretacyjnym i rozumienia jezyka sztuki, ale także świata i istotnych obecnie kwestii. Stąd nasz zespół przykłada równie dużą wagę do samego oprowadzania, ale także przygotowując ofertę warsztatową. Do wystawy Anny Wolskiej, gdzie kolor i energie barw odgrywają nadrzędną rolę proponujemy tworzenie „marmurkowych” obrazów, a do „Copyright” Justyny Grodeckiej wykonanie „kieszonkowego transparentu”. Celem zajęć jest potrzeba wyrażenia nurtujących myśli i dylematów w formie małej grafiki.  Za pomocą znaków, symboli czy haseł uczestnicy wykonują własne Copyright ©. Zapraszamy młodych ludzi, by na naszych warsztatach grupa wykonała wspólną pracę na tkaninie, gdzie malarsko przeniesie hasła, które są dla nich aktualnie ważne – opowiada dyrektorka BWA Ostrowiec Justyna Łada. – Natomiast wystawy Goldchaina i Cecuły prowokują i nieustająco zachęcają do rozmów i zabaw ze sztuką w oparciu o grę emocji. I tak właśnie działamy! Zapraszam jednocześnie już w najbliższą niedzielę na kolejne warsztaty rodzinne. Będzie znów wesoło  i kreatywnie.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem telefonu 41 263 20 48. Koszt udziału to 10 zł (od dziecka).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *