Wyszedł z więzienia i za pobicie zaraz tam wrócił

37-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego, podejrzany o pobicie 44-letniego skarżyszczanina, został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy przez Sąd Rejonowy w Skarżysku -Kamiennej.

-Do pobicia doszło w połowie stycznia 2023 r. przed jednym z bloków na os. Milica w Skarżysku –Kamiennej –mówi. Z relacji świadków wynikało, że 44-latek został zaatakowany przez innego mężczyznę, w towarzystwie którego chwilę wcześniej wyszedł z klatki schodowej. Z poważnymi obrażeniami ciała 44-latek trafił do szpitala. Jego życie nadal jest zagrożone. Kryminalni szybko ustalili, że sprawcą może być 37-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Ten jednak skutecznie ukrywał się przed stróżami prawa. Jednak w dniu 24 stycznia 2023 r. został zatrzymany przez ostrowieckich policjantów i trafił do skarżyskiej komendy. W dniu 25 stycznia 2023 r. został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwa dopuścił się warunkach recydywy, bowiem całkiem niedawno opuścił więzienne mury po sześcioletniej odsiadce.

Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy 37-latka. Sąd przychylił się do tego wniosku. 37-latkowi grozi co najmniej trzy lata pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *